Reklame

 

Dalsze/weitere         Reklama-Werbung-Promocja-Angebot-Reklama-Werbung-Promocja-Angebot

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Besucher insgesamt 

00138405

 Odwiedzin ogółem 

 

 

 

 

 

 

 

 
  

 Reklame

TVN24.pl - ciekawostki, michałki

Jajka odejdą do lamusa? Niedługo zjemy jajecznicę z roślin

Fr 25 Jul 2014 12:18:58 CEST
Twórcy Hampton Creek, start-upu z San Francisco, wpadli na rewolucyjny pomysł: chcą produkować substytut jajek z roślin. Szef firmy Josh Tetrick twierdzi, że wytworzenie jego produktu jest 48 proc. tańsze niż produkcja konwencjonalnych jaj kurzych.

Mentor Harry'ego Pottera najlepszym nauczycielem ze świata fikcji

Fr 25 Jul 2014 14:41:22 CEST
Aż troje bohaterów z serii o "Harrym Potterze" znalazło się w rankingu najbardziej ulubionych nauczycieli ze świata fikcji - tak wynika z rankingu magazynu "Times Educational Supplement". Na czele tej 10-tki stoi Albus Dumbledore, mentor młodego czarodzieja, a na ostatnim miejscu uplasował się Walter White z serialu "Breaking Bad", czyli nauczyciel chemii, który zmienił profesję na producenta narkotyków.

Andrej Pejić teraz jest kobietą. "Wreszcie poczułam się sobą"

Fr 25 Jul 2014 11:19:39 CEST
Andrej Pejić, najsławniejszy androgyniczny model na świecie, który jednocześnie wyglądał jak seksowna dziewczyna i delikatny chłopak, przeszedł operację płci. Teraz jest kobietą i posługuje się nowym imieniem - Andreja. - Ja zawsze chciałem być dziewczyną - wyznał magazynowi "People", któremu po raz pierwszy opowiedział o swojej przemianie.

Płynęli kajakiem, znaleźli się na grzbiecie wieloryba

Fr 25 Jul 2014 08:08:43 CEST
Pływanie kajakiem może dostarczyć wiele niezapomnianych wrażeń. Przekonało się o tym dwoje Argentyńczyków, którzy natrafili na stado wielorybów. W pewnym momencie wielki waleń wpłynął pod kajak i uniósł go na swoim grzbiecie. Kajakarze zachowali zimną krew, a co więcej, udało im się nagrać całą sytuację. Film robi furorę w sieci.

Pasożyt pomoże wygrać z czerniakiem? U myszy już się to udało

Do 24 Jul 2014 19:50:12 CEST
Toksoplazmoza - choroba, którą można zarazić się m.in. przez kontakt z kotem - może mieć swoje dobre strony. Naukowcy z jednego z amerykańskich uniwersytetów medycznych zauważyli, że pasożyt Toxoplasma gondii może pomóc w walce z rakiem. Podczas badań laboratoryjnych badaczom udało się poprawić stan zdrowia 90-proc. badanych myszy, które cierpiały na czerniaka.

Gwałtowna przemiana pulsara: jest już 5-krotnie jaśniejszy

Do 24 Jul 2014 17:05:11 CEST
Należący do NASA teleskop Fermi zarejestrował intensywne zmiany w podwójnym układzie gwiazd zawierającym szybko wirującą gwiazdę neutronową. Zaniknął emitowany przez nią wcześniej sygnał radiowy, za to cały obiekt pojaśniał pięciokrotnie w rozbłysku potężnego promieniowania gamma. Okazuje się, że astronomowie mogą po raz pierwszy w historii obserwować przemianę tworzącego układ binarny pulsara, który przechodzi w stan wysoko energetyczny, przechwytując materię od swojego towarzysza.

Usunęli nastolatkowi 232 zęby

Do 24 Jul 2014 06:05:00 CEST
Chirurdzy w Indiach usunęli 232 zawiązki zębów z jamy ustnej 17-letniego Ashika Gavaiego, który cierpi na zębiaka, zwanego też odontomą. To odmiana guza nowotworowego z powstających w niekontrolowany sposób zawiązków zębów - informuje w środę BBC.

Lech Wałęsa w stroju papieża. Internauci gratulują poczucia humoru

Mi 23 Jul 2014 18:18:42 CEST
Lech Wałęsa jako papież Franciszek? Nietypową przeróbkę zdjęcia zamieścił na swoim mikroblogu były prezydent. "Gratuluję poczucia humoru" - komentował jeden z internautów.

Barakuda zapolowała na wędkarzy: wyskoczyła z wody i wgryzła się w trzynastolatka

Mi 23 Jul 2014 17:44:14 CEST
Mieszkaniec amerykańskiego miasta Port Orange (Floryda) postanowił zabrać swojego syna na ryby. Historia nie byłaby nadzwyczajna, gdyby nie fakt, że plan spokojnego wędkowania pokrzyżowała 30-kilogramowa barakuda. Wielka ryba, która złapała się na haczyk, wyskoczyła z wody i wbiła się w bark nastolatka. Po chwili chłopak leżał w kałuży krwi. Łódź znajdowała się 15 mil od brzegu.

Czarna dziura przekształcona w białą może zwracać zassaną materię

Mi 23 Jul 2014 14:42:21 CEST
Przez dziesięciolecia astrofizycy zastanawiali się, czy czarne dziury nieodwracalnie niszczą to, co do nich wpadnie. Z najnowszych teorii wynika, że czarne dziury pod koniec swojego życia przekształcają się w... białe dziury. To z nich materia, która wpadłaby do czarnych dziur, zostałaby z powrotem wyrzucona w przestrzeń. Ten nowe założenia mocno odbiegają od ogólnej teorii względności.

Ślub Scarlett Johansson w sierpniu?

Mi 23 Jul 2014 11:24:07 CEST
Małżeństwo Scarlett Johansson z jej francuskim narzeczonym zostanie zawarte w ciągu zaledwie kilku tygodni - donosi amerykański "New York Post". Aktorka, która spodziewa się pierwszego dziecka, miała zdradzić swoje plany na eleganckiej kolacji u Marthy Stewart.

Koń królowej na morfinie. Elżbieta II "poinformowana" o dopingu

Mi 23 Jul 2014 06:14:25 CEST
U należącego do brytyjskiej królowej Elżbiety II konia wyścigowego Estimate wykryto doping. Test wykonany u pięcioletniej klaczy, która w ubiegłym roku wygrała prestiżowy wyścig Ascot Gold Cup, wykazał stosowanie morfiny.

Na Ziemi pioruny, w Kosmosie rozbłyski. Zjawisko jest to samo, tylko skala inna

Di 22 Jul 2014 21:29:34 CEST
Chociaż każdego dnia na Ziemi uderza średnio 8 milionów piorunów, wciąż należą one do najbardziej zagadkowych zjawisk atmosferycznych. Coraz nowsze badania pozwalają poznać kolejne tajemnice błyskawic, ale naukowcom to nie wystarcza. Poza znanymi nam wszystkim burzowymi wyładowaniami tropią też ich jeszcze bardziej niezwykłych "kuzynów", których można spotkać np. podczas erupcji wulkanicznych albo w Kosmosie.

Jeszcze jeden Księżyc krąży wokół Ziemi?

Di 22 Jul 2014 16:16:13 CEST
Większość planet w naszym Układzie Słonecznym ma więcej niż jeden księżyc. Naukowcy spierają się o liczbę naturalnych satelitów krążących wokół Ziemi. Część badaczy twierdzi, że za księżyc Ziemi należy uznać także planetoidę Cruithne.

Tak wygląda polskie wybrzeże z pokładu ISS

Di 22 Jul 2014 15:22:14 CEST
Załoga Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wykonała z orbity fotografię Bałtyku, na której świetnie widać polskie wybrzeże. Wyjątkowo silny efekt kontrastu rozświetlonej wody i ciemnego lądu jest zasługą zachodzącego słońca.

Książę George skończył rok. Potrafi już chodzić

Di 22 Jul 2014 14:30:00 CEST
Trzeci w kolejce do brytyjskiego tronu książę George, syn Kate i Williama, kończy we wtorek rok. Rodzice solenizanta postanowili uczcić jego urodziny kameralnym przyjęciem w Pałacu Kensington. Gościem honorowym jest prababcia George'a królowa Elżbieta II.

Twój hamburger 10 razy bardziej szkodzi środowisku niż kurze udko

Di 22 Jul 2014 12:04:07 CEST
Dla miłośników wołowiny mamy złą wiadomość. Produkcja tego rodzaju mięsa jest 10 razy bardziej szkodliwa dla środowiska niż produkcja drobiu, czy wieprzowiny. Do takich wniosków doszli niedawno naukowcy z Bard College w Nowym Jorku.

Chmara jętek obległa amerykańskie miasto. Miały 24 godziny na złożenie jaj

Di 22 Jul 2014 10:30:20 CEST
Potężna chmara jętek przyfrunęła kilka dni temu do amerykańskiego miasta La Crosse. Owadów było tak dużo, że meteorolodzy mogli śledzić ich ruch na obrazie radarowym. - To był jeden z największych rojów owadów, jakie widzieliśmy - informowali eksperci na łamach lokalnych czasopism. Jętki obległy sporą część miasta. Nic dziwnego, miały zaledwie dobę na to, by znaleźć dogodne miejsce do złożenia jaj.

Legobranie na kornwalijskich plażach. Morze wyrzuca klocki od prawie 20 lat

Di 22 Jul 2014 08:31:11 CEST
Zielone smoki, minisprzęt do nurkowania i czarne ośmiornice - wszystko to można znaleźć na kornwalijskich plażach. Od końca lat 90. XX wieku morze wyrzuca mnóstwo takich "skarbów". To klocki lego, które prawie 20 lat temu spadły do morza ze statku handlowego.

Koka, hera, hasz. One dodają włoskiej gospodarce energii

Di 22 Jul 2014 06:40:00 CEST
Ponad dwie tony skonfiskowanych handlarzom narkotyków zniszczono w spalarni koło Rzymu w pierwszej połowie tego roku. Ze spalania kokainy, marihuany i innych substancji uzyskuje się energię elektryczną dzięki specjalnemu systemowi, który tam działa.
  

 

Reklame

 18+

 

Dalsze/weitere         Reklama-Werbung-Promocja-Angebot-Reklama-Werbung-Promocja-Angebot