Reklame

TVN24.pl - ciekawostki, michałki

Poszukiwany od miesięcy odnalazł się w burzy śnieżnej. "Nie mogę uwierzyć, że jesteś, Burt"

Do 29 Jan 2015 11:23:38 CET
Właścicielka psa, mieszkanka Nowego Jorku, bezskutecznie szukała swojego czworonożnego przyjaciela po tym, jak w sierpniu 2014 uciekł jej na ulicach Manhattanu. W końcu, podczas burzy śnieżnej, która przeszła w ostatnich dniach przez Nowy Jork, Burt się odnalazł.

Samolot opadający na spadochronie czy niedźwiedź w metrze? Wybierz wideo tygodnia

Fr 30 Jan 2015 20:46:00 CET
Okulary spełniające marzenia, niedźwiedź w londyńskim metrze, samochód w pułapce i ucieczka autem przed policją... ze skutymi rękoma. To tylko niektóre z nagrań, jakie pojawiły się w ostatnich dniach w naszym portalu. Które z nich powinno zwyciężyć? Wybierz wideo tygodnia!

"Szmal rządzi". Sieć po wygranej Kataru

Fr 30 Jan 2015 19:45:02 CET
Po piątkowej przegranej polskich szczypiornistów w półfinale mistrzostw świata z Katarem, sieć zalały memy rozgoryczonych kibiców. Internauci z jednej strony dziękują i gratulują Polakom zaciętej walki, z drugiej - zarzucają gospodarzom turnieju, że zwyciężyli w niesportowy sposób.

Emma Watson chce więcej prezydentek. Aktorka: nie ma równości płci

Fr 30 Jan 2015 18:43:18 CET
Emma Watson po raz kolejny zabrała głos w sprawie równouprawnienia kobiet i mężczyzn. Tym razem aktorka znana z serii filmów o Harrym Potterze odpowiadała na Twitterze na pytania i wątpliwości internautów dotyczące jej akcji HeForShe.

Balonem pokonali rekordowy dystans. Jest szansa, że spędzą w nim najwięcej czasu

Fr 30 Jan 2015 16:18:18 CET
W czwartek został prawdopodobnie pobity rekord świata na największą odległość lotu balonem gazowym. Piloci, Amerykanin oraz Rosjanin, wystartowali z Japonii, a planowo chcą lądować w Kalifornii Dolnej w Meksyku, tym samym przemierzyli wszerz Ocean Spokojny.

Mozil do kobiety na koncercie: "Wyp***". Fani stają za artystą

Fr 30 Jan 2015 14:40:00 CET
Do nieprzyjemnej sytuacji doszło podczas koncertu Czesława Mozila w Liverpoolu. Od początku występu dwie - zdaniem artysty - pijane dziewczyny głośno ze sobą rozmawiały, co jakiś czas wulgarnie się zachowując, czym miały rozpraszać muzyka. Podczas wymiany zdań ze sceny padło słowo: "wyp***". Po całym zajściu artysta zamieścił w sieci fragment nagrania z koncertu.

Włochy: wulkany "tykają", a geologów brak

Fr 30 Jan 2015 14:29:06 CET
We Włoszech, których prawie połowa terytorium to teren sejsmiczny, a lawiny błotne są codziennością w wielu stronach, brakuje geologów. Liczba naukowców, uważanych za niezbędnych maleje w takim tempie, że być może trzeba będzie sprowadzać ich z zagranicy.

Wielki Kanion skąpany w chmurach. Musicie to zobaczyć

Fr 30 Jan 2015 12:37:45 CET
Turyści, którzy w środę odwiedzili Wielki Kanion, mogli podziwiać niezwykłe zjawisko. Z wysoko położonego punktu obserwacyjnego można było podziwiać chmury, które szczelnie wypełniały kanion.

19 egipskich bóstw na powierzchni 67P/Czuriumow-Gierasimienko. Naukowcy penetrują kometę

Fr 30 Jan 2015 12:37:28 CET
67P/Czuriumow-Gierasimienko, którą sonda Rosetta zdobyła po ponad 10 latach gonitwy, zaskakuje naukowców. Okazuje się, że powierzchnia komety jest niezwykle różnorodna. Znajdują się na niej kratery, szczeliny ale też i płaskie tereny. Naukowcy wyodrębnili 19 obszarów na jej powierzchni.

Rosyjski półwysep Kamczatka został pokryty grubą warstwą śniegu

Fr 30 Jan 2015 08:41:26 CET
Burze śnieżne, które przeszły w ostatnich dniach przez wschodnią Rosję, sparaliżowały wiele miast w tym rejonie. Na lokalne ulice wyjechały niemal wszystkie pojazdy do zimowego utrzymania. Na obszarach górskich obowiązują ostrzeżenia lawinowe.

Wrażliwe dane w chmurze. IBM będzie chronił przed włamaniami

Do 29 Jan 2015 20:10:00 CET
IBM ogłosił właśnie wprowadzenie nowego rozwiązania w chmurze, pozwalającego na lepszą ochronę prywatności w sieci. Eksperci oceniają podobne działania jako krok we właściwym kierunku, podkreślając jednocześnie, że wciąż za mało mówi się o ochronie danych i prywatności użytkowników.

Selfie to arogancja i grzech? Fotograficzny bunt muzułmanek

Do 29 Jan 2015 19:05:37 CET
Indonezyjski duchowny islamski Felix Siauw potępił selfie. Uznał, że robienie tego typu zdjęć, szczególnie przez muzułmanki, jest przejawem arogancji. Więcej - stanowi grzech. Na tę krytykę internauci - w tym muzułmańskie kobiety - odpowiadają, zamieszczając w sieci swoje zdjęcia. Ze specjalną dedykacją dla Siauwa.

Odkryto pięć planet, które są prawie tak stare jak Wszechświat

Do 29 Jan 2015 14:11:01 CET
Naukowcy namierzyli pięć planet o rozmiarach Ziemi, które są prawie tak stare jak Wszechświat. Zdaniem ekspertów powstały mniej więcej w tym samym czasie, co Droga Mleczna, nasza rodzima galaktyka.

Wodospad jako obiekt wpinaczki? Dlaczego nie!

Do 29 Jan 2015 12:05:15 CET
Will Gadd wspinał się po oblodzonej ścianie wodospadu Niagara. Zobacz emocjonujący film, na którym człowiek "uciera nosa" samej naturze.

Taniec dwóch dam na Oceanie Indyjskim. Poznajcie Eunice i Diamondrę

Do 29 Jan 2015 08:46:46 CET
Na północnej półkuli panuje zima, a sezon huraganów zaczyna się dopiero w czerwcu. Tymczasem na południowej półkuli narodziły się dwa cyklony. Eunice i Diamondra, bo takie otrzymały nazwy, pięknie prezentują się zdjęciach satelitanych. Niewykluczone, że w najbliższych dniach połączą się.

Jak przetrwać zimę, ważąc kilka gramów? Ptasie sposoby survivalu

Do 29 Jan 2015 08:46:15 CET
Jak to jest być niewielkich rozmiarów ptaszkiem? To codzienna walka o przeżycie. Nie chodzi tylko o podołanie trudnym warunkom atmosferycznym, czy o posiadanie pełnego brzucha przy ograniczonych ilościach pokarmu. Kłopotliwe jest również nie zostanie posiłkiem jakiegoś głodnego drapieżnika.

Pies Bela jednak będzie pochowany z właścicielką. Uśpiono go z powodu raka

Mi 28 Jan 2015 19:02:07 CET
Ostatni akt kontrowersyjnej historii owczarka niemieckiego o imieniu Bela. Według testamentu właścicielki pies miał zostać uśpiony i pochowany razem z nią. Internauci uratowali mu życie. Jak się jednak okazuje, nie na długo.

Polka nagrodzona przez Roberta Redforda. "Nie używają słów ciało, topielec, tylko obiekt"

Mi 28 Jan 2015 17:15:05 CET
"Obiekt" opowiada o nurkach, którzy zajmują się poszukiwaniem osób zaginionych pod wodą. Film został nagrodzony na najbardziej prestiżowym na świecie festiwalu filmów niezależnych - Sundance Film Festival 2015. - Jesteśmy w szoku! To nasz pierwszy festiwal, światowa premiera, i to wszystko na Sundance! Wspaniałe uczucie - mówiła tuż po otrzymaniu statuetki polska reżyserka Paulina Skibińska.

Przebieralnia "neutralna płciowo" na publicznym basenie

Mi 28 Jan 2015 16:35:17 CET
Na publicznym basenie w miejscowości Sundbyberg koło Sztokholmu oprócz przebieralni dla pań i panów dobudowano jeszcze trzecią - "neutralną płciowo". Basen będzie po tym remoncie ponownie otwarty w najbliższy weekend.

Telefon na 911. "Chciałabym zamówić pizzę". Ten spot zapada w pamięć

Mi 28 Jan 2015 16:14:13 CET
Na filmie nie widać krwi, przepychanek ani brutalnych scen. Oglądając ten spot o przemocy domowej, można jednak poczuć dreszcze. Za kampanię odpowiada fundacja NO MORE, a wsparła ją NFL, czyli amerykańska Narodowa Liga Futbolowa. W ostatnim roku ligą wstrząsnęła seria skandali w związku ze stosowaniem przez zawodników przemocy.

 

Reklame

 

 

 

Odwiedzin ogółem

00300899