Reklame

TVN24.pl - ciekawostki, michałki

Leniwiec i dziewczynka dorastają razem. "Wierzę, że to boski plan"

Mi 26 Nov 2014 12:33:54 CET
Pies? Kot? Świnka morska? Banalne. W pewnej amerykańskiej rodzinie domowym pupilem jest samiczka leniwca. Egzotyczne zwierzę wychowuje się wspólnie z kilkumiesięczną dziewczynką. Razem się bawią i odpoczywają. Nietypowa para podbiła serca internautów.

"Nasnežilo, roztopilo, zakvitlo". Na Słowacji pod koniec listopada zakwitły kwiaty

Do 27 Nov 2014 13:25:55 CET
Na Słowacji natura straciła swój rytm. W listopadzie, kilka dni po opadach pierwszego śniegu, zaczęły kwitnąć kwiaty, i to tylko w jednym ogródku.

Twórca Megaupload bankrutem. Wykończył go wymiar sprawiedliwości

Do 27 Nov 2014 11:53:00 CET
Twórca Megaupload bankrutem. Wszystko przez sądowe procesy, które zostały mu wytoczone w związku z łamaniem praw autorskich.

"J-23 już nie nadaje". Wspomnienie o Stanisławie Mikulskim

Do 27 Nov 2014 08:32:38 CET
Stanisław Mikulski, odtwórca kultowej roli Hansa Klossa, zmarł po chorobie w wieku 85 lat. "Bohatera" wspominają m.in. politycy i internauci, choć - jak zaznaczają - "Legendy nigdy nie umierają".

Blisko 500 zł. Tyle Polak wyda na prezenty

Do 27 Nov 2014 07:31:00 CET
Na gwiazdkowe upominki Polak wyda 486,54 zł – wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Groupon w 11 krajach, w tym w Polsce, a informuje o tym „Puls Biznesu”. To niewiele w porównaniu z krajami Europy Zachodniej.

Oto majteczki, które mogą uratować francuską gospodarkę

Mi 26 Nov 2014 17:56:00 CET
Globalny rynek bielizny wart jest ponad 30 mld dolarów. Francja jest jej największym producentem i sprzedaje bieliznę za 4 mld dolarów. A niewykluczone, że jej udział jeszcze się zwiększy.

Czarna piękność droższa od złota. 10 tysięcy dolarów za gram marsjańskiej skały

Mi 26 Nov 2014 17:31:00 CET
Wartość skały o nazwie Black Beauty szacowana jest na 10 tys. dolarów za gram. Skała marsjańska jest drugim najstarszym meteorytem z Marsa. Kosmiczny odłamek wystawiony został na aukcję w Nowym Jorku.

Facebook prezentuje nowy regulamin. Co się zmienia?

Mi 26 Nov 2014 14:19:04 CET
W środowy poranek wszystkich użytkowników Facebooka przywitał niepokojący komunikat o aktualizacji regulaminu. Co zmiany w regulaminie oznaczają dla internautów? Wyjaśniamy.

Kotlet jagnięcy jak Felix Baumgartner. Zobaczcie jego lot do stratosfery

Di 25 Nov 2014 19:57:46 CET
25 tysięcy kilometrów w pionie pokonał... kotlet jagnięcy. Do stratosfery - tej samej warstwy atmosfery, z której skoczył sławny Felix Baumgartner - sztuka mięsa dotarła za pomocą balonu. Całe zdarzenie zostało nakręcone przez kamerę GoPro.

"Teraz macie swój Afromajdan". Rosjanie o zamieszkach w Ferguson

Di 25 Nov 2014 13:47:34 CET
Media na całym świecie relacjonują wydarzenia w amerykańskim Ferguson. Wielu rosyjskich dziennikarzy i polityków porównuje zamieszki w USA do rewolucji na ukraińskim Majdanie. Taka interpretacja zdarzeń doczekała się już szyderczej odpowiedzi internautów.

100 kilometrów w błocie i kurzu. Tak "Król Artur" znalazł nowy dom

Di 25 Nov 2014 09:52:35 CET
Bezdomny czworonóg dołączył do grupy Szwedów na trasie ekstremalnego rajdu po Ameryce Południowej. Pies szybko stał się pełnoprawnym członkiem drużyny. Dlatego ich wspólna przygoda nie skończyła się na mecie zawodów.

#CameronMustGo. Brytyjczycy sprzeciwiają się polityce premiera

Mo 24 Nov 2014 20:12:40 CET
Brytyjczycy za pomocą mediów społecznościowych wyrazili swój sprzeciw wobec polityki Davida Camerona. W weekend jeden z użytkowników Twittera używając hashtagu #CameronMustGo rozpoczął akcję, która sprowadza się do podawania przez internautów kolejnych powodów, dla których premier Wielkiej Brytanii powinien odejść.

Lodowe rzeźby na polskim transportowcu. Autorem jest natura

Mo 24 Nov 2014 18:52:03 CET
Mroźny front atmosferyczny zaskoczył całe północne Stany Zjednoczone. O niezwykle srogiej pogodzie w tej części świata przekonała się również polska załoga statku transportowego Mamry, która wpłynęła na wody największego jeziora słodkowodnego USA - Michigan.

Panda, koza i koala na podium. Wideo tygodnia ze zwierzętami

Mo 24 Nov 2014 16:34:00 CET
Zwierzęca, i to dosłownie, radość z pierwszego śniegu pandy Da Mao zwyciężyła w podsumowaniu wideo tygodnia w tvn24.pl. Na nagranie zagłosowało 31 proc. z was. Na drugim miejscu znalazła się koza, która wprosiła się do lokalu wyborczego w Czeladzi (22 proc.). Trzecie miejsce zajął miś koala, który zamiast grzecznie leżeć w ramionach Władimira Putina, postanowił wbić w niego pazury (18 proc.).

Van Gogh robi sobie selfie. Nie on jeden. Nowe życie starych dzieł sztuki

Mo 24 Nov 2014 15:39:53 CET
Zwiedzanie muzeum i oglądanie dzieł sztuki wcale nie musi być nudne. Odrobinę życia w zakurzone eksponaty postanowiła tchnąć pewna Dunka, robiąc wielowiekowym płótnom i rzeźbom bardzo współczesne selfie.

Oferuje przytulanie za pieniądze. Spędza w łóżku 90 godzin tygodniowo

Mo 24 Nov 2014 15:35:41 CET
Pewna 30-letnia Amerykanka postanowiła wyjść naprzeciw wszystkim tym, którym brakuje na co dzień bliskości i czułości. Mieszkanka Portland otworzyła dla nich "sklep z przytulaniem", a samą siebie nazywa "profesjonalnym przytulaczem". I przekonuje, że w jej pracy nie chodzi o nic dwuznacznego.

Notowania akcji na zegarku. "Dyskretna alternatywa"

So 23 Nov 2014 14:14:00 CET
Mówią, że czas to pieniądz. To tym bardziej prawda, gdy inwestujesz na giełdzie, gdzie fortuny pojawiają się i znikają w ciągu kilku sekund. Jednak dzięki wynalazkowi londyńskiego zegarmistrza giełdowi gracze potrzebne indeksy będą mieli zawsze pod ręką. Na eleganckim cyferblacie pokazywane są dane giełdowe przesyłane ze smartfona za pośrednictwem technologii Bluetooth. Prezentowana jest zmiana ceny akcji wybranej spółki. Choć każdy z nas sprawdza swój telefon setki razy dziennie, giełdowy zegarek może być dyskretną alternatywą.

Meteoryt z Czelabińska trafił na... śląską giełdę

So 23 Nov 2014 13:11:29 CET
Rubiny, szafiry, skamieniałości sprzed milionów lat oraz meteoryt z Czelabińska w... Gliwicach. To nie pomyłka, fragment jednego z najsłynniejszych meteorytów można podziwiać w Muzeum Geologii Złóż Politechniki Śląskiej. Trwa tam coroczna giełda minerałów i "kosmicznej biżuterii", czyli specjalnie obrobionych kamieni szlachetnych.

Pancerne szkło, zbrojone ściany i czujniki laserowe. Sklep z medyczną marihuaną jak forteca

So 23 Nov 2014 12:29:00 CET
Joe Lamarca już w połowie stycznia otworzy w Las Vegas salon z medyczną marihuaną. Wcześniej musi go jednak porządnie zabezpieczyć. Ochrona i kamery nie wystarczą, Lamarca zainstalował też pancerne szkło, zbrojone ściany i czujniki laserowe. - To musi być forteca. W mieście będzie tylko kilka lokalizacji tego typu. Dlatego kilka osób może wpaść na pomysł włamania się do nich. Tak przynajmniej działo się w innych stanach - wyjaśnia Jim Ferrence, rzecznik prasowy salonu. Choć medyczna marihuana jest legalna w Nevadzie od 14 lat, dopiero z początkiem 2015 roku będzie mogła być ona dystrybuowana poprzez placówki takie jak salon Joe Lamarki.

Pierwsza pomoc przez smartfon? Specjalną aplikację przygotował sanepid

So 23 Nov 2014 11:27:26 CET
Sanepid w Krapkowicach (woj. opolskie) zrobił i udostępnił aplikację dotyczącą pierwszej pomocy, którą można ściągnąć na smartfony. Jest to prosta instrukcja, jak wykonać podstawowe zabiegi resuscytacyjne.

 

Reklame

Odwiedzin ogółem

00282763