Reklame

TVN24.pl - ciekawostki, michałki

Zdzieliła torebką neonazistę. Władze nie chcą pomnika, Szwedzi się buntują

Di 03 Mär 2015 12:15:34 CET
Jedna ze szwedzkich artystek przedstawiła projekt pomnika Danuty Danielsson. Kobieta 30 lat temu stała się ikoną, po tym jak zaatakowała neonazistę swoją torebką. Na budowę pomnika nie zgadzają się jednak władze jej rodzinnego miasta. Dlatego Szwedzi dekorują istniejące już monumenty właśnie torebkami.

"Do Mordoru!". Putin, Gandalf i Travolta pasażerami dzięcioła

Di 03 Mär 2015 19:40:22 CET
Zdjęcie na którym widać dzięcioła z uczepioną jego pleców łasicą zdążyło już zrobić furorę w sieci. Internauci postanowili pójść o krok dalej i zmienić je w memy. Pasażerami dzięcioła stali się m.in Władimir Putin, Gandalf, John Travolta i Miley Cyrus.

Średnia, czyli jaka? Naukowcy już wiedzą, ile ma przeciętny penis

Di 03 Mär 2015 19:30:52 CET
Jaka jest średnia długość penisa? Badacze z King’s College London znaleźli odpowiedź na to nurtujące miliony mężczyzn i kobiet pytanie. Jak się dowiedzieli, jest to dokładnie 13,12 cm i zdaniem seksuologa prof. Zbigniewa Izdebskiego Polacy w tej normie się mieszczą. Okazuje się jednak, że kobiety pożądają innego rozmiaru. Jakiego?

Walka o Falklandy trwa na... argentyńskich banknotach. W.Brytania: to tani chwyt

Di 03 Mär 2015 18:53:00 CET
Wielka Brytania zbagatelizowała we wtorek wyemitowanie nowego argentyńskiego banknotu z motywem Wysp Falklandzkich, nazywając to "tanim chwytem " i deklarując, że nie zamierza rozmawiać z Buenos Aires na temat suwerenności nad spornym archipelagiem.

Samochód Apple'a to “plotki i spekulacje"? Ale i tak wycena giganta ma wzrosnąć do biliona dolarów

Di 03 Mär 2015 16:53:00 CET
Eksperymenty Apple’a z elektrycznym samochodem mogą pomóc podnieść wartość giganta z Cupertino z 750 mld do ponad biliona dolarów w ciągu najbliższych 12 miesięcy - pisze serwis Market Watch, który powołuje się na kalkulacje maklerów z banku Morgan Stanley.

Koci raj w Japonii. Takiego zagęszczenia kotów na metr kwadratowy jeszcze nie widzieliście

Di 03 Mär 2015 16:51:49 CET
Na japońskiej wyspie Aoshime żyje sześć razy więcej kotów niż ludzi. Zwierzęta te zostały sprowadzone na wyspę w celu walki z myszami, a ich populacja z czasem zaczęła wymykać się spod kontroli.

Łasica na plecach dzięcioła, czyli walka na śmierć i życie

Di 03 Mär 2015 15:18:02 CET
Mimo że wygląda to uroczo, to brytyjski fotograf uchwycił na zdjęciu moment brutalnego ataku małej łasiczki na dzięcioła zielonego.

Cień "afery rozporkowej". Ukryta wskazówka na portrecie Clintona

Di 03 Mär 2015 14:15:37 CET
Portret Clintona wisi w Waszyngtonie już prawie dekadę, ale dopiero teraz autor ujawnił jego ukryty przekaz. A chodzi o niepozorne zaciemnienie, które widać na gzymsie kominka tuż obok prezydenta. Jak twierdzi autor obrazu, cień rzuca słynna niebieska sukienka, należąca do kochanki Clintona z czasów tzw. "afery rozporkowej", Moniki Lewinsky.

"Jeszcze parę godzin i mógł skonać". Piękny rogacz ocalony przed śmiercią

Di 03 Mär 2015 13:04:33 CET
Pięknego jelenia od śmierci dzieliło, zdaniem leśniczego, który ocalił rogacza, zaledwie kilka godzin. - Na wnyku mógł cierpieć nawet kilka dni - zwraca uwagę mężczyzna. Doświadczonego leśniczego, który dojrzał zwierzę pomiędzy drzewami, zaniepokoił fakt, że osobnik zamiast salwować się ucieczką, dreptał w miejscu.

Trąba wodna nie pozwoliła Brazylijczykom leniuchować na plaży

Di 03 Mär 2015 11:38:24 CET
Zapierająca dech w piersiach trąba wodna szalała w pobliżu popularnego kurortu w Brazylii. Żywioł pojawił się nagle, zmuszając plażowiczów do ucieczki.

Huawei chce podbić Amerykę. Ale ma łatkę szpiega i słabą rozpoznawalność

Di 03 Mär 2015 11:14:00 CET
Chiński koncern technologiczny Huawei rozpoczyna kampanię reklamową, dzięki której chce zdobyć klientów w Stanach Zjednoczonych. Firma nie ma jednak dobrej opinii w USA. W październiku 2012 roku amerykański Kongres uznał, że Huawei stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju, ponieważ może szpiegować na rzecz chińskiego wywiadu.

"One mają więcej pieniędzy od ciebie"

Di 03 Mär 2015 09:00:00 CET
Latają prywatnymi samolotami i śpią na pieniądzach. "Bogate psy" z serwisu Instagram podbijają sieć. Konto @richdogsofig wzorowane jest na profilu "Rich Kids Of Instagram". Zdjęcia psów są parodią tego, co bogaci, młodzi ludzie udostępniają w serwisie społecznościowym.

"Floren Władysława Łokietka" i „Władysław Jagiełło”. Nowe monety od NBP

Mo 02 Mär 2015 11:37:47 CET
Narodowy Bank Polski, od jutra wprowadza do obiegu kolejne monety kolekcjonerskie z serii: “Skarby Stanisława Augusta”, a także “Historia monety polskiej”. Kolekcjonerzy mogą nabyć, złotą monetę o nominale 500 zł i srebrną pięćdziesięciozłotówkę z wizerunkiem Władysława Jagiełly oraz srebrne 20 zł z podobizną florena z czasów Władysława Łokietka.

Geje oddają hołd rodzinie. Na wybiegu niemowlęta, małe dzieci i modelki w ciąży

Mo 02 Mär 2015 11:03:17 CET
"Viva la Mamma" - tak swój najnowszy pokaz nazwał duet Dolce & Gabbana, który złożył hołd matkom na Milan Fashion Week. A na wybieg wypuścił niemowlęta, kilkuletnie dzieci i modelki w ciąży, np. Biancę Balti w szóstym miesiącu, która spodziewa się drugiego dziecka. "To była piękna celebracja macierzyństwa i dowód, że moda powinna być czymś więcej niż tylko handlem" - tak "Vogue" ocenił pokaz, który zachwycił i widownię, i media.

Telefon wybuchł mu w kieszeni. Ma poparzenia trzeciego stopnia

Mo 02 Mär 2015 10:39:15 CET
Oparzenia trzeciego stopnia spowodowane telefonem? To możliwe. Erik Johnson trafił do szpitala, po tym jak w kieszeni spodni eksplodował mu iPhone.

Wyginęły 11 tysięcy lat temu. Teraz znaleziono szczątki jednego z nich

Mo 02 Mär 2015 09:42:46 CET
W północnej Rosji na brzegu rzeki znaleziono szczątki młodego nosorożca włochatego - przedstawiciela gatunku, który już dawno wymarł. Znalezisko, które w dobrym stanie przetrwało wieki w wiecznej zmarzlinie, zostało nazwane przez lokalnych paleontologów sensacyjnym odkryciem.

Szczęście ma smak śledzia

Mo 02 Mär 2015 08:16:12 CET
"Jedzmy śledzie", apelują naukowcy. Te i inne tłuste ryby wspaniale działają na nasze samopoczucie. Pomagają walczyć z sezonowym zaburzeniem afektywnym, czyli obniżeniem nastroju w końcówce zimy i przedwiośniu.

Komorowski i jego "szogun" rozłożyli konkurencję na łopatki. Wybraliście wideo tygodnia

Mo 02 Mär 2015 07:10:00 CET
Nagranie z wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego nie miało sobie równych. W naszym plebiscycie zdobyło blisko 50 proc. głosów i zostawiło konkurencję daleko w tyle. Na drugim miejscu znalazł się filmowy dowód na to, że psy potrafią czytać. Trzecie miejsce przypadło nietypowej karze z Arkansas. Oto najciekawsze wideo minionego tygodnia.

Maszyniści we Włoszech zarabiają więcej gdy... pociąg się spóźnia

Mo 02 Mär 2015 06:19:59 CET
W Lombardii na północy Włoch maszyniści lokalnych pociągów zarabiają więcej, jeśli mają opóźnienia - ten paradoks ich kontraktów ujawniła prasa. Tym samym wyjaśniono zagadkę często spóźniających się pociągów, którymi codziennie dojeżdża około 600 tysięcy osób.

Ukradli jej tożsamość w sieci. Policja: prawo nie zostało złamane

Mo 02 Mär 2015 06:06:05 CET
Młoda Brytyjka padła ofiarą internetowej kradzieży tożsamości. Oszust wykorzystał blisko tysiąc jej prywatnych zdjęć do stworzenia fałszywych kont w serwisach społecznościowych. Podszywając się pod nią i jej rodzinę nawiązywał kontakt z mężczyznami nieświadomymi tego, że padli ofiarą mistyfikacji.

 

Reklame

 

 

 

 

Odwiedzin ogółem

00310211